Brunetka Books Recenzuje

piątek, 31 maja 2024

"Sekret nawiedzonego lasu" Max Czornyj

Autorka: Max Czornyj 

Tytul: Sekret nawiedzonego lasu.  Tom 5

Cykl: Zagadkowi Agenci

Kategoria: literatura przygodowa dla dzieci 8-12

Wydawnictwo: Frajda

Premiera: 24.04.2024

Ilość stron: 162

Oprawa: twarda

Mam idealną książkę dla dzieci w wieku od 8-12. Jeśli Wasze dzieci lubią czytać powieści przygodowe i bawić się w detektywów,  gdzie będą mogli rozwiązywać zagadki to seria o Zagadkowych Agentach spełni ich oczekiwania. 
"Sekret nawiedzonego lasu" to piąty tom serii detektywistycznej dla dzieci. Akcja powieści rozgrywa się w mrocznym nawiedzonym lesie w Bieszczadach,  gdzie Pan Deryło zabiera ze sobą synów Eryka i Romana oraz ich przyjaciółkę Ewę, a także psa Toskę. Wyruszają na długi majowy weekend na biwak. Po drodze spotykają demonicznego kolarza, a na dodatek psuje im się auto. Pan Deryło postanawia pójść do najbliższej osady i poszukać pomocy. Młodzi wyczekują na niego kilka godzin, a kiedy nie wraca postanawiają wyruszyć śladami taty chłopców. Muszą zmierzyć się z nadciągającą burzą i czyhającymi niebezpieczeństwami na nich.
Jesteście ciekawi jak poradzą sobie z nadchodzącą nawałnicą i niebezpieczeństwami?
Czy odnajdą Pana Deryło?
Czy coś mu się stało?
Czy potrzebuje pomocy?

Zapewniam, że nie nudziłam się ani przez chwilę. Książkę czyta się błyskawicznie,  bo wciąga i dostarcza takich emocji, że nie sposób oderwać się od niej. Zagadki, tajemniczy i mroczny las, niesamowite  przygody dostarczają mnóstwo emocji i wrażeń. Autor potrafi trzymać czytelnika w napięciu i do końca nie wiadomo,  co wydarzy się na następnych stronach książki.  To fajna historia,  która uczy dzieci jak zachować się w lesie,  gdy ktoś zagubi się oraz jak postępować podczas burzy. Autor udowadnia, że bez  telefonu też można świetnie bawić się i to na łonie natury.  Dzieci czytając tę książkę przekonają się,  że w życiu ważna jest przyjaźń i pomaganie innym. Warto czytać takie wartościowe,  edukacyjne książki z przesłaniem. 
Czytajcie! Spędzicie bardzo przyjemnie i ekscytująco czas.
Na koniec dodam, że jestem zachwycona pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Aleksandrę Czornyj.

Gorąco polecam!


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Frajda za egzemplarz książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Tajemnica lekarki" Leslie Wolfe

Autorka: Leslie Wolfe Tytuł: Tajemnica lekarki Tytuł oryginału: The Surgeon Kategoria: thriller medyczny / thriller psychologiczny  Wydawnic...