Brunetka Books Recenzuje

piątek, 7 czerwca 2024

"Pani do sprzątania" Tina Baker

Autorka: Tina Baker

Tytuł: Pani do sprzątania 

Tytuł oryginału: Make Me Clean

Kategoria: thriller psychologiczny 

Wydawnictwo: Filia 

Seria: FILIA Mroczna Strona 

Premiera: 22.05.2024

Ilość stron: 400

Oprawa: miękka ze skrzydełkami 


Lubicie czytać thrillery pełne mrocznej atmosfery?

W książce pt. "Pani do sprzątania" poznajemy Marię, która pracuje jako sprzątaczka u różnych ludzi. Perfekcyjnie sprząta mieszkania, ale jak się okazuje ukrywa mroczne tajemnice z przeszłości.  Specjalistka w sprzątaniu okazuje się zimnokrwistą morderczynią, która potrafi "sprzątnąć" brutalnych mężów, okropnego szefa i paskudnego sąsiada. Wystarczy,  że zobaczy, że komuś dzieje się krzywda i budzą się w niej demony. Z biegiem czasu poznajemy jej wstrząsające wspomnienia z przeszłości i towarzyszące jej emocje.  Maria nie jest zadowolona ze swojego wyczerpującego życia i dobija ją żal za utraconymi marzeniami. Niestety nie może uciec, bo jest uwiązana przez swoją podopieczną Elsie i konieczność ukrywania własnych zbrodni.  Maria cały czas czuje na plecach oddech przeszłości,  boi się o przyszłość i ma wyrzuty sumienia. Wkrótce tajemniczy Balogan proponuje jej pracę. 
Czy wstydliwy sekret Marii wyda się?
Co wtedy stanie się? 

To thriller psychologiczny,  przy którym bawiłam się znakomicie.  Śledziłam losy Marii z dwóch perspektyw czasowych i odkrywałam jej mroczną przeszłość.  Emocje Marii są odczuwalne na każdej przewracanej stronie.  Odczuwałam też jej strach i niepewność.  Obserwowałam ją jak czule opiekowała się staruszką z demencją, a na następnej stronie powieści wystarcza jeden mały impuls, by stała się bezwzględną morderczynią zamiatającą  swoje zbrodnie pod dywan. 
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu oraz podnieść ciśnienie.  Natomiast zakończenie jest dosyć zaskakujące.  Gwarantuję Wam,  że nie będziecie nudzić się ani przez moment. 
Uwielbiam historie spod pióra Tiny Baker i już nie mogę doczekać się jej następnych powieści. 

Polecam gorąco!


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Filia  / Filia Mroczna Strona za egzemplarz książki. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Tajemnica lekarki" Leslie Wolfe

Autorka: Leslie Wolfe Tytuł: Tajemnica lekarki Tytuł oryginału: The Surgeon Kategoria: thriller medyczny / thriller psychologiczny  Wydawnic...