Brunetka Books Recenzuje

czwartek, 27 czerwca 2024

"Polana" Marcel Moss

Autor: Marcel Moss

Tytuł: Polana 

Kategoria: thriller /kryminał/sensacja 

Wydawnictwo: Filia 

Seria: FILIA Mroczna Strona 

Premiera: 10.04.2024

Ilość stron: 432

Oprawa: miękka ze skrzydełkami 

Autor Marcel Moss za każdym razem tworzy historię, która wbija mnie w fotel, a fabuła wciąga i trzyma w napięciu. 
"Polana" to opowieść o Samborze Malczewskim, bliźniaku Lilii, który nie miał z nią kontaktu od 30 lat. Były policjant przyjeżdża do Runowa, by rozgryźć zagadkę śmierci siostry.  Z biegiem czasu odkrywa mroczne tajemnice siostry i mierzy się z traumatycznymi przeżyciami.  Sambor musi też zmierzyć się z mieszkańcami Runowa, którzy coś ukrywają. 
Czy Sambor odkryje prawdę? Dlaczego rodzeństwo zerwało ze sobą kontakt?
Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

Uwielbiam twórczość i każdą jego książkę biorę w ciemno.
"Polana" to wciągająca i bardzo intrygująca historia.  Autor potrafi trzymać w napięciu,  tworzyć intrygujące, tajemnicze i mroczne opowieści. Jednocześnie podoba mi się to, że autor wpłata w powieści ważne tematy. Tutaj przekonacie się, że nasze dzieciństwo ma wpływ na to jak funkcjonujemy w życiu dorosłym i co może wydarzyć się bez wsparcia bliskich. Małomiasteczkowa społeczność nie ułatwia naszemu bohaterowi rozwikłania śledztwa. Tajemnice,  traumy z przeszłości,  mroczna atmosfera,  w tle tajemnicza Polana, wierzenia i legendy, skomplikowana zagadka kryminalna,  rodzinna tragedia.  To wszystko powoduje, że nie ma mowy o nudzie. Spędziłam ciekawy czas z tą książką i będę wypatrywała dalszych losów Sambora Malczewskiego. 

Jeśli lubicie historie spod pióra autora rozgrywające się w małomiasteczkowej społeczności,  gdzie panuje zmowa milczenia, szukacie mistrzowskiej intrygi kryminalnej to ta książka zapewni Wam rollercoaster emocjonalny. 

Czytajcie! Książka totalnie Was pochłonie.

Polecam!

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Filia/Filia Mroczna Strona za egzemplarz książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Zakochana służąca" Wioletta Piasecka

Autorka: Wioletta Piasecka  Tytuł: Zakochana służąca.  Tom 2 Kategoria: literatura obyczajowa  Wydawnictwo: Skarpa Warszawska  Premiera: 14....